img

İstek Kütahya Okulları

img

İstek Kütahya Okulları

İstek Kütahya Okulları özgün ve ayrıcalıklı eğitim anlayışı ile yenilikçi yaklaşımların, çağımızın bir gereği olduğunun farkında olarak, eğitim sistemine farklı açılardan bakmayı hedeflemektedir. Eğitimi dört duvarla sınırlandırmayıp, Kütahya’da örneği olmayan merkezi lokasyondaki kampüsümüzle eğitimde, ülke sınırlarını aşmayı başarıyoruz.

İstek Kütahya Okulları sahip olduğu fiziksel olanaklarla, anaokulundan liseye kadar her kademede özgüveni yüksek bireyler yetiştirir. Henüz minik adımlarla kampüse giren öğrenciler yere sağlam adımlarla basan birer birey olarak okulumuzdan mezun olur.

Peki bu ayrıcalıklı eğitim nasıl gerçekleşiyor?

Güne sabah sporuyla başlayan aktif öğrenme süreci, bireysel farklılıkları göz önünde bulunduran eğitim metoduyla öğrencilerimiz, yetenekleri ve öğrenme potansiyeline göre şekillenen öğrenme süreçleriyle eğitimlerine devam eder. Öğrencilerimiz okulumuzda yaparak, yaşayarak öğrenme sürecinin tam merkezinde yer alarak, eğitim ve öğrenme sürecini tamamlar.

İstek Kütahya Okulları öğrencilerinin, henüz 3 yaştan itibaren öğrenmeye başladıkları yoğun İngilizce programı ile dünya vatandaşı olmaları hedeflenir. Okul öncesi 5 yaş öğrencileri okuma yazmaya hazırlık dersi kapsamında, 1. Sınıfa en iyi şekilde hazırlanır. 2. Sınıftan itibaren Cambridge sınavlarına katılan öğrencilerimizin İngilizce yeterliliklerini, uluslararası standartlarda ölçme değerlendirme araçları ile belgelendiririz. İngilizce eğitiminin yanı sıra 2.dil olarak Almanca eğitimi veren İstek Kütahya Okulları, öğrencilerin farklı dil gelişimlerini de destekler. Okulumuzda, 5 yaştan itibaren kodlama ve robotik dersleri ile teknolojiyi kullanarak, fikirlerini hayata geçiren üretken bireyler yetiştirilir.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri mucit atölyesi, robotik kodlama, düşünme becerileri, akıl oyunları ve yaratıcı yazarlık gibi dersleri deneyimleyerek akademik başarılarını artırır. İstek Okulları’nın öğrencilerine sunduğu ayrıcalıklı eğitimle öğrencilerimiz yüzme havuzu, binicilik, futbol ve basketbol sahası, tenis kortu, ekoloji bahçesi ve atölyesi, drama sınıfı, robotik kodlama sınıfı, görsel sanatlar ve müzik atölyesi, satranç sınıfı, donanımlı laboratuvarlar, oyun parkı, 400 kişilik kapalı spor salonuyla zihinsel gelişimlerini, el becerilerini ve sosyal hayatı her alanda birebir uygulayarak ve yaşayarak öğrenme fırsatı bulur. Ayrıca 450 Kişilik yemekhane ve alanında uzman sağlık personeliyle öğrencilerin kendilerini güvende ve huzurlu hissetmeleri sağlanır.

İstek Okulları öğrencileri liseye geçiş sınavı hazırlık programları kapsamında uzman eğitim kadrosu ve nitelikli ders içerikleri sayesinde, sınav başarısını en üst düzeye çıkarır. Ayrıca İstek Okulları öğrencilerine özgü uygulanan danışmanlık sistemi ile öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki iletişim kuvvetlenerek akademik ve sosyal başarının en üst düzeyde olması hedeflenir. Öğrencilerimiz daha 7.sınıfta, LGS hazırlık programlarına başlayarak kış -yaz yoğunlaştırılmış eğitimi programlarına dahil olur. 8.sınıfta, haftada 6 gün eğitim alan öğrencilerimiz hafta içi ve hafta sonu etütleriyle de eğitimlerine devam etmeleri sayesinde sınavlarda yüksek başarılar elde edilir.

Sınavlara yönelik özel programlar sayesinde, önemli akademik başarılar elde ediyoruz. Tyt –yks ye özel yoğun üniversiteye hazırlık programı ile sınavlarda yüksek başarıyı her zaman öngördüğümüz bir süreçtir.

Modern mimariye sahip olan Okulumuzda, Kütahya’nın en güçlü idari ve öğretmen kadrosuyla çağdaş ve başarılı bir nesli yetiştiriyoruz.

Hiçbir başarı tesadüf değildir.