img

İstek Afyon Okulları

img

İstek Afyon Okulları

İstek Afyon Okulları eğitimi; bilinen kalıpların ötesinde, ayrıcalıklı bir anlayışıyla Afyon’da dengi olmayan bir kampüste gerçekleştiriyor.

Peki bu ayrıcalıklı eğitim nasıl gerçekleşiyor?

İstek Afyon Okulları’nda gün, çocukların sabah sporu ile başlıyor. Sabah sporu çocukları zinde tutmak ve mutluluklarını sağlamak için oldukça önemli.

İstek Afyon Okulları’nda çocuklar, kampüsün sahip olduğu fiziksel imkânlarla 3 yaşından başlayarak 12.sınıfa kadar tüm yaş gruplarına uygun etkinliklerle eğitim almalarını sağlarken, yoğun İngilizce programı ile öğrencilerimizin dünya vatandaşı olmaları hedefliyoruz.

Okul öncesi 5 yaş öğrencilerimiz, okuma yazmaya hazırlık dersleri kapsamında, 1.Sınıfa en iyi şekilde hazırlanır. 2. Sınıftan itibaren Cambridge sınavlarına katılan öğrencilerimizin, İngilizce yeterlilikleri uluslararası standartlarda ölçme, değerlendirme araçları ile belgelendirilir. İngilizce eğitiminin yanı sıra 2.dil olarak Almanca eğitimi veren İstek Afyon Okulları, öğrencilerinin dil gelişimlerini de destekler. İstek Okulları’nda çocuklar 5 yaşından itibaren robotik ve kodlama dersleri ile teknolojiyi kullanarak, fikirlerini hayata geçiren, üretken bireyler olarak yetiştirilir.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri mucit atölyesi, robotik kodlama, düşünme becerileri, akıl oyunları ve yaratıcı yazarlık gibi doğaya özgü dersleri deneyimleyerek, akademik başarılarını artırır. İstek Okulları’nın, öğrencilerine sunduğu ayrıcalıklı eğitimle öğrenciler yüzme havuzu, binicilik alanı, futbol ve basketbol sahası, tenis kortu, ekoloji bahçe ve atölyesi, drama sınıfı, robotik kodlama sınıfı, görsel sanatlar ve müzik atölyesi, satranç sınıfı, donanımlı laboratuvarlar, oyun parkı, kapalı spor salonuyla, sanatı, sporu, zihinsel gelişimlerini, el becerilerini ve sosyal hayatı her alanda birebir uygulayarak ve yaşayarak öğrenme fırsatı bulur. Ayrıca 460 kişilik yemekhanesi ve alanında uzman sağlık personelinin hizmet verdiği revir ile öğrenciler her alanda huzur ve güven içerisinde hayata hazırlanır.

İstek Okulları, liseye geçiş sınavı hazırlık programı kapsamında uzman eğitim kadrosu ve nitelikli ders içerikleri sayesinde, yüksek puanlarla sınav başarısı yakalanır. Birebir danışmanlık sistemi ile öğretmen, öğrenci ve veli iş birliği sağlanır. Ortaokul ve lise öğrencileri, sınav hazırlık programı, kış ve yaz yoğunlaştırılmış eğitim programları, hafta sonu etütleri ile Türkiye geneli deneme sınavları ve liseye geçiş sınavında yüksek başarılar elde edilir.

Öğrencilerin her anı takip altındadır. Haftalık takip programı, online etüt programı, asistanım programı, portföy çalışmaları ve her hafta yapılan Türkiye geneli sınavlarla öğrenci gelişimi yakından takip edilir. Yaş dönemine uygun rehberlik ve psikoloji danışmanlık çalışmalarıyla öğrencilerin sağlıklı mutlu birer birey olmasına ve akademik başarılarının yükselmesine destek oluruz.

Sınavlara yönelik özel programlar sayesinde, önemli akademik başarılar elde edilir. (Tyt –Ayt) YKS ye özel yoğun üniversiteye hazırlık programı ile sınavlarda yüksek başarı hedeflenir.

11.500 metrekare arazi üzerine yerleşmiş olan eğitim kurumumuz, her türlü gürültüden ve kirlilikten uzak, çağdaş yapısı, modern donanımıyla bölgenin en başarılı eğitim yuvalarındandır. Amacımız hem sosyal hem de akademik anlamda güçlü bireyler yetiştirmektir. Modern mimariye sahip olan kolejimizde, Afyon’un en güçlü öğretmen kadrosuyla çağdaş ve başarılı bir nesil yetişiyor.